spacery rowery

Spacery Rowery, czyli wycieczki bezpośrednio z Rembertowa do…

Rembertów to zielona dzielnica w otulinie lasów. Brzmi pięknie, ale czy korzystacie z tych uroków? Proponujmy cykl “Spacery Rowery”, będziemy prezentować propozycje spacerów lub wycieczek rowerowych do ciekawych lub po prostu ładnych miejsc w naszej dzielnicy lub bliskiej okolicy. 

Spacery Rowery
bezpośrednio z Rembertowa do…

Jeżeli macie pomysł na taki spacer. Piszcie na rembertowbezposdnio@gmail.com sprawdzimy, sfotografujemy, opublikujemy.

Na początek krótka wyprawa rowerem nad bezimienny staw (przynajmniej ja nie znalazłem jego nazwy) Łatwa trasa, 8-9km, 70% asfaltem, 30% łatwym terenem leśnym. W nagrodę możemy spędzić czas nad leśnym jeziorkiem i zadumać się pod pomnikiem zamordowanych w 1939 roku harcerzy. 

Spacery Rowery
bezpośrednio z Rembertowa do…

Wyjeżdżamy z ul. Czwartaków w prawo w nowiutką drogę rowerową wzdłuż ul. Żołnierskiej. Jedziemy komfortowo, podziwiając ciągle budujące się wiadukty, aż do pierwszej asfaltowej drogi odbiegającej w prawo. Dalej 200 metrów dziurawym asfaltem aż po prawej natrafiamy na Eko Punkt, kilka kolorowych tablic informujących ciekawskich o cudownym świecie fauny i flory. Dalej na polanie znajdziemy zaskakująco rozbudowany i dobrze utrzymany pomnik pomordowanych przez Niemców, w czasie okupacji, harcerzy.

 

Spacery Rowery
bezpośrednio z Rembertowa do…

Jedziemy dalej wąską ścieżką w las i po kilku minutach trafiamy  nad jeziorko. W większości jest zarośnięte sitowiem, ale w wielu miejscach widać duże tafle wody, a brzeg jest idealny do urządzenia pikniku. Warto spróbować obejść jezioro brzegiem w stronę ul. Żołnierskiej, stamtąd są chyba najładniejsze widoki. Okrążamy jezioro wąską ścieżką, która doprowadza nas do szerszego i jeszcze szerszego duktu leśnego. Wracamy nim do Rembertowa, trafiając na sam początek ul. Paderewskiego. 

Spacery Rowery
bezpośrednio z Rembertowa do…

Jak pisałem to krótka trasa, świetna na wypad z dziećmi.  Jeżeli nie macie ochoty przemieszczać się wzdłuż ruchliwej ul. Żołnierskiej. Wycieczkę można zamienić na dłuższy leśny spacer, 

Do zobaczenia w lesie! 

Raz jeszcze, jak już pisałem, znacie jakieś fajne miejsce które może być celem krótkiej wycieczki z Rembertowa, piszcie do nas tu lub na fb.

olo

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Facebook
Twitter
YouTube
Instagram