CO CZEKA BIBLIOTEKĘ

Co czeka Bibliotekę

czyli

niepokojące zbiegi okoliczności

Jak zapewne pamiętacie Zarządowi i Radnym, bardzo leży na sercu dobro naszej biblioteki. W zeszłym roku rozpętali burzę wokół nieprawidłowości mających miejsce w naszej bibliotece. Do unaocznienia mieszkańcom błędów i wypaczeń pani dyrektor została nawet zaangażowana Gazeta Rembertowska, gdzie na wielu szpaltach udowadniano jak biblioteka jest źle zarządzana. Co ciekawe zarzuty nie dotyczyły one błędów merytorycznych, lecz niedociągnięć administracyjnych.

Jak już wtedy pisaliśmy sprawa nie była czysta, co znalazło potwierdzenie w jej dalszym ciągu odbywającym się już na sali sądowej.

Co się działo dalej? Został wyznaczony pan pełniący obowiązki dyrektora a po czasie został rozpisany konkurs na nowego dyrektora.

Sytuacja nabrała dynamiki gdy w Zarządzie Dzielnicy pojawił się nowy burmistrz, Maciej Iwanicki (PO)

Zmieniono warunki konkursu. Przestano wymagać wcześniejszej pracy w bibliotece, zmniejszono wymagany staż pracy, kandydat nie musi też już mieć tytułu magistra

A więc Co czeka Bibliotekę?

CO CZEKA BIBLIOTEKĘ

BYŁO:

Wykształcenie wyższe magisterskie

JEST

Wykształcenie wyższe

BYŁO:

co najmniej 6-letni staż pracy wynikający z:

zatrudnienia albo okresów wliczanych do zatrudnienia w zakresie wszystkich uprawnień pracowniczych, w tym 4-letni w bibliotekach

lub

kierowania instytucją lub fundacją lub stowarzyszeniem, którego głównym celem statutowym jestupowszechnianie kultury;

JEST:

minimum 5-letnie doświadczenie przy tworzeniu projektów kulturalnych lub pracy
w obszarze kultury;

Odwołano dotychczasowego p.o. dyrektora a na jego miejsce powołano panią Annę Sajnog. nie posiadającą doświadczenia na tego typu stanowisku.

Z OSTATNIEJ CHWILI

Otrzymaliśmy zaskakującą informację, że Pan vice burmistrz Maciej Iwanicki został przewodniczącym Komisji Konkursowej, mimo że kultura i oświata nie leży w zakresie jego działań, na stanowisku burmistrza, które obejmują nadzór nad:

Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Rembertów

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Rembertów

Wydział Architektury i Urbanistyki dla Dzielnicy Rembertów

Wydział Budownictwa dla Dzielnicy Rembertów

Samodzielne Wieloosobowe Stanowisko Pracy ds. Zamówień Publicznych dla Dzielnicy Rembertów.

A nie nad jednostkami kultury.

CO NAS NIEPOKOI?

Powoływanie na stanowisko p.o. dyrektora osób nie mających doświadczenia w prowadzeniu tego typu jednostki.

Pytamy, jak to się ma do, jak udowadniali nasi samorządowcy, fatalnego zarządzania biblioteką przez poprzednią panią dyrektor? Czy eksperymentowanie z obsadą tego stanowiska jest sprawdzoną praktyką, prowadzącą ku lepszemu?

Obniżanie wymagań konkursowych dotyczących wyboru przyszłego dyrektora. Nie wymaga się doświadczenia w pracy w bibliotece, ani nawet tytułu magistra.

Pytanie jest proste. Dlaczego? Jak to ma cel?

Ponieważ ostatnie zmiany w sprawach dotyczących Biblioteki pojawiły się, gdy do Zarządu Dzielnicy dołączył Maciej Iwanicki, pytania te kierujemy właśnie do niego.  Zwłaszcza, że należał do grupy radnych wykazujących nierzetelność poprzedniej pani dyrektor, a teraz przewodzi Komisji Konkursowej.

Na koniec

Żebyście nie myśleli, że stanowisko dyrektora biblioteki jest mało istotne dla naszej dzielnicy, dopowiem, że nie dość że jest to funkcja wrażliwa społecznie. Z racji na to jak duży wpływ ma Biblioteka na Gawędziarzy na życie społeczno/kulturalne a za swoją pracę dyrektor jest wynagradzana odpowiednią do swoich obowiązków pensją, szacujemy że jest to 6 tys zł netto.

Warto się przyglądać jak konkurs będzie dalej rozstrzygany i Co czeka BibliotekęDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Facebook
Twitter
YouTube
Instagram